Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2017

Kolejna edycja Salonu odbędzie się 23-24 lutego 2018

Kolejny raz warszawski Pałac Kultury i Nauki wypełnił się tłumem maturzystów i gimnazjalistów, którzy wybierali tu szkoły i studia, a także uczyli się planowania ścieżki edukacji i kariery. W ramach Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego w PKiN prezentowały się uczelnie z kraju i zagranicy, swoją ofertę przedstawiały także odrębnie warszawskie licea i technika. Gościem Specjalnym XXVII Salonu była Ukraina, a w uroczystości otwarcia wziął udział ambasador tego kraju, Andrij Daszczycia.

Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się spotkania prowadzone przez ekspertów OKE w Warszawie i przedstawicieli uczelni. Firma GoWork uczyła pisania pierwszego CV i kreowania swojego wizerunku na rynku pracy, eksperci Urzędu Pracy i doradcy zawodowi pomagali zaplanować ścieżkę kariery.

Podczas Salonu odbył się finał szóstej edycji konkursu na kreatywną kampanię rekrutacyjną uczelni Genius Universitatis. Z fanami spotkała się Karolina Gruszka, odtwarzająca tytułowa rolę w filmie "Maria Skłodowska-Curie".

Organizatorki akcji "Dziewczyny na politechniki" zachęcały odwiedzające Salon uczennice do próbowania swoich sił na kierunkach technicznych i ścisłych.

Furorę na Salonie robił w tym roku Mobilny Informator dla Maturzystów 2017. Nową aplikację pokazywaliśmy z satysfakcją wszystkim zainteresowanym podjęciem studiów w roku akademickim 2017/18. Apkę (bezłatnie) można pobrać w sklepach Google play i App Store

Fot. Piotr Pazdyka

Wstęp wolny

W godz. 9-16
Pałac Kultury i Nauki
Plac Defilad 1, 00 – 901 Warszawa
mapa

Komitet Honorowy

Jarosław Gowin

Jarosław Gowin
Wiceprezes Rady Ministrów
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

logo mnisw

Anna Zalewska

Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

logo minister edukacji

Jan Szmidt

prof. dr hab. inż.
Jan Szmidt

Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich

Hanna Gronkiewicz-Waltz

Hanna Gronkiewicz-Waltz
Prezydent m.st. Warszawy

logo miasto stoleczne warszawa

Adam Struzik

Adam Struzik
Marszałek Województwa Mazowieckiego

logo mazowsze

Partnerzy

Patroni medialni