Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2019

Program spotkań dla absolwentów szkół podstawowych

5 marca (wtorek)

sala Rudniewa

godz. informacje o spotkaniu:
09:00 - 17:00

Porady doradców zawodowych "Zastanów się zanim zdecydujesz"

Miejsce: sala Rudniewa

09:00 - 10:00

Egzamin ósmoklasisty z matematyki

Prowadzący: Maria Raczkowska, ekspert OKE w Warszawie
Miejsce: sala Rudniewa

10:10 - 11:10

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego

Prowadzący: Danuta Marchlewska, ekspert OKE w Warszawie
Miejsce: sala Rudniewa

11:30 - 13:00

"Mądre wybory"

Miejsce: sala Rudniewa

W programie:

  • Debata- mądre wybory
  • Spotkanie z p. Dorotą Lipińską – dyrektorem  Zespołu Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1 w Warszawie, ul. Stawki 10 i p. Marcinem Jaroszewskim - dyrektorem XXX Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Warszawie, ul. Wolność 1/3
13:00

Uroczyste otwarcie Targów Edukacyjnych m.st. Warszawy

Miejsce: sala Rudniewa

13:15 - 14:00

Przedstawienie zasad rekrutacji

Miejsce: sala Rudniewa

  • Przedstawienie zasad rekrutacji do 4-letnich liceów ogólnokształcących, 5-letnich techników i 3-letnich branżowych szkół I stopnia na rok szkolny 2019/2020
  • Jak wypełnić wniosek o przyjęcie do szkoły w elektronicznym systemie rekrutacji

6 marca (środa)

sala Rudniewa

godz. informacje o spotkaniu:
09:00 - 17:00

Porady doradców zawodowych "Zastanów się zanim zdecydujesz"

Miejsce: sala Rudniewa

09:00 - 10:00

Egzamin ósmoklasisty z matematyki

Prowadzący: Maria Raczkowska, ekspert OKE w Warszawie
Miejsce: sala Rudniewa

10:10 - 11:10

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego

Prowadzący: Danuta Marchlewska, ekspert OKE w Warszawie
Miejsce: sala Rudniewa

11:30 - 13:00

"Mądre wybory"

Miejsce: sala Rudniewa

  • Debata- mądre wybory
  • Przedstawienie zasad rekrutacji do 4-letnich liceów ogólnokształcących, 5-letnich techników i 3-letnich branżowych szkół I stopnia na rok szkolny 2019/2020
  • Jak wypełnić wniosek o przyjęcie do szkoły w elektronicznym systemie rekrutacji

Program spotkań dla absolwentów gimnazjów

7 marca (czwartek)

sala Rudniewa

godz. informacje o spotkaniu:
09:00 - 17:00

Porady doradców zawodowych "Zastanów się zanim zdecydujesz"

Miejsce: sala Rudniewa

09:00 - 10:00

Egzamin gimnazjalny z matematyki

Prowadzący: Sabina Pawłowska, ekspert OKE w Warszawie
Miejsce: sala Rudniewa

10:10 - 11:10

Egzamin gimnazjalny z języka polskiego

Prowadzący: Danuta Marchlewska, ekspert OKE w Warszawie
Miejsce: sala Rudniewa

11:30 - 13:00

"Mądre wybory"

Miejsce: sala Rudniewa

W programie:

  • Debata- mądre wybory
  • Spotkanie z p. Dorotą Lipińską – dyrektorem  Zespołu Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1 w Warszawie, ul. Stawki 10 i p. Marcinem Jaroszewskim - dyrektorem XXX Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Warszawie, ul. Wolność 1/3
13:00 - 13:45

Przedstawienie zasad rekrutacji

Miejsce: sala Rudniewa

  • Przedstawienie zasad rekrutacji do 4-letnich liceów ogólnokształcących, 5-letnich techników i 3-letnich branżowych szkół I stopnia na rok szkolny 2019/2020
  • Jak wypełnić wniosek o przyjęcie do szkoły w elektronicznym systemie rekrutacji

8 marca (piątek)

sala Rudniewa

godz. informacje o spotkaniu:
09:00 - 17:00

Porady doradców zawodowych "Zastanów się zanim zdecydujesz"

Miejsce: sala Rudniewa

09:00 - 10:00

Egzamin gimnazjalny z matematyki

Prowadzący: Sabina Pawłowska, ekspert OKE w Warszawie
Miejsce: sala Rudniewa

10:10 - 11:10

Egzamin gimnazjalny z języka polskiego

Prowadzący: Danuta Marchlewska, ekspert OKE w Warszawie
Miejsce: sala Rudniewa

11:30 - 13:00

"Mądre wybory"

Miejsce: sala Rudniewa

W programie:

  • Debata- mądre wybory
  • Spotkanie z p. Dorotą Lipińską – dyrektorem  Zespołu Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1 w Warszawie, ul. Stawki 10 i p. Marcinem Jaroszewskim - dyrektorem XXX Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Warszawie, ul. Wolność 1/3

Program spotkań dla maturzystów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych

8 marca (piątek)

sala Mikołajskiej

godz. informacje o spotkaniu:
09:00 - 10:00

Egzamin maturalny z języka polskiego - spotkanie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i nauczycieli

Prowadzący: Grzegorz Sawa, ekspert OKE w Warszawie
Miejsce: sala Mikołajskiej

10:10 - 11:10

Egzamin maturalny z języka polskiego - spotkanie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i nauczycieli

Prowadzący: Grzegorz Sawa, ekspert OKE w Warszawie
Miejsce: sala Mikołajskiej

11:15 - 12:15

Egzamin maturalny z matematyki - spotkanie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i nauczycieli

Prowadzący: Joanna Berner, Marian Pacholak - eksperci OKE w Warszawie
Miejsce: sala Mikołajskiej

12:25 - 13:25

Egzamin maturalny z matematyki - spotkanie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i nauczycieli

Prowadzący: Joanna Berner i Marian Pacholak - eksperci OKE w Warszawie
Miejsce: sala Mikołajskiej

13:30 - 14:25

Egzamin maturalny z geografii - spotkanie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i nauczycieli

Prowadzący: Hanna Gronczewska, ekspert OKE w Warszawie
Miejsce: sala Mikołajskiej

14:30 - 15:00

Dlaczego warto poznawać swoje talenty i potrzeby.

Prowadzący: Dorota Żuchowicz, Pracownia Badania Potencjału TalentMap
Miejsce: sala Mikołajskiej

sala Goethego

godz. informacje o spotkaniu:
09:00 - 10:55

Prezentacje warszawskich publicznych uczelni akademickich

Miejsce: sala Goethego

09:00 - 09:25

Prowadzący: Politechnika Warszawska
Miejsce: sala Goethego

09:30 - 09:55

Prowadzący: Uniwersytet Warszawski
Miejsce: sala Goethego

10:00 - 10:25

Prowadzący: Warszawski Uniwersytet Medyczny
Miejsce: sala Goethego

10:30 - 10:55

Prowadzący: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
Miejsce: sala Goethego

11:00 - 11:25

Prowadzący: SGH
Miejsce: sala Goethego

11:30 - 12:10

Egzamin maturalny z chemii - spotkanie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i nauczycieli

Prowadzący: Joanna Toczko, ekspert OKE w Warszawie
Miejsce: sala Goethego

12:15 - 13:00

Egzamin maturalny z biologii - spotkanie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i nauczycieli

Prowadzący: Urszula Poziomek, ekspert OKE w Warszawie
Miejsce: sala Goethego

sala Mickiewicza

godz. informacje o spotkaniu:
09:00 - 09:25

Prezentacje warszawskich publicznych uczelni akademickich

Miejsce: sala Mickiewicza

10:00 - 11:30

DEBATA GŁÓWNA Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2019

Miejsce: sala Mickiewicza

Matematyka na maturalnym zakręcie? Jak rozwijać talenty matematyczne polskich uczniów?
09:00 - 09:25

Prowadzący: APS
Miejsce: sala Mickiewicza

12:10 - 14:05

Prezentacje warszawskich publicznych uczelni akademickich

Miejsce: sala Mickiewicza

12:10 - 12:35

Prowadzący: AWF
Miejsce: sala Mickiewicza

12:40 - 13:05

Prowadzący: WAT
Miejsce: sala Mickiewicza

13:10 - 13:35

Prowadzący: SGSP
Miejsce: sala Mickiewicza

13:40 - 14:05

Prowadzący: ASW
Miejsce: sala Mickiewicza

14:10 - 14:35

Prowadzący: UKSW
Miejsce: sala Mickiewicza

9 marca (sobota)

sala Mikołajskiej

godz. informacje o spotkaniu:
09:00 - 10:00

Rynek pracy komunikacji marketingowej a matura i wybór szkoły. Jak zdobyć pracę marzeń?

Prowadzący: Warszawska Szkoła Reklamy
Miejsce: sala Mikołajskiej

12:30 - 13:00

Edukacja artystyczna, prezentacja i warsztaty

Prowadzący: Akademia Sztuk Pięknych, w Warszawie oraz Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza
Miejsce: sala Mikołajskiej

sala Goethego

godz. informacje o spotkaniu:
09:30 - 10:30

GAP YEAR - zrób sobie przerwę

Prowadzący: Beniamin Strzelecki, Rok w bok
Miejsce: sala Goethego

10:40 - 11:20

Dlaczego warto poznać swoje talenty i potrzeby

Prowadzący: Dorota Żuchowicz, Pracownia Badania Potencjału TalentMap
Miejsce: sala Goethego

11:30 - 12:30

Jeden zawód przez całe życie? Niekoniecznie! Zmapuj swoje możliwości na rynku pracy.

Prowadzący: Fundacja Katalyst Education, Mapa Karier
Miejsce: sala Goethego

12:40 - 13:40

Zmotywuj się! - spotkanie dla maturzystów

Prowadzący: Joanna Sawicka, dyplomowany coach
Miejsce: sala Goethego

Jak uruchomić ukryte zasoby energii i wykorzystać je podczas przygotowań do matury oraz w czasie egzaminu?
14:00 - 15:00

Młody Lean Lider - bezpłatny ogólnopolski program edukacyjny Lean Thinking

Prowadzący: Tomasz Miler i Wojciech Tatys
Miejsce: sala Goethego

UWAGA ZAPRASZAMY na bezpłatne konsultacje

Doradztwo zawodowe i psychologiczne dla maturzysty i nie tylko….

Zapraszamy do bezpłatnej strefy doradztwa zawodowego
przy Sali Goethego w  dniach 8-9 marca, w godz. 10.00-15.00.

Jeśli chcesz porozmawiać o swojej ścieżce edukacyjnej, poznać jak wykorzystać swoje mocne strony, zbadać swoje predyspozycje lub napisać z nami swoje pierwsze CV przyjdź i porozmawiaj z ekspertami kariery i rozwoju. 

Spotkasz tam doradców zawodowych z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, psychologów i kreatorów kariery.

Program spotkań dla rodziców

9 marca (sobota)

sala Mikołajskiej

godz. informacje o spotkaniu:
10:10 - 11:10

Egzamin ósmoklasisty w pytaniach i odpowiedziach - spotkanie dla uczniów i rodziców

Prowadzący: dr Wojciech Małecki, b. dyrektor OKE we Wrocławiu i Anna Wdowińska, dziennikarka Perspektyw
Miejsce: sala Mikołajskiej

Jak “oswoić” pierwszy egzamin ósmoklasisty? Na co zwrócić uwagę podczas przygotowań? Co zrobić w sytuacjach awaryjnych, jak wypełniać i do kogo wysyłać dokumenty związane z przebiegiem egzaminu? O tym wszystkim będzie można dowiedzieć się podczas specjalnego, interaktywnego spotkania dla uczniów i rodziców.
11:15 - 12:15

Szkoła dobra dla Twojego dziecka ? Ranking Perspektyw jako narzędzie wyboru najlepszego liceum/technikum.

Prowadzący: Waldemar Siwiński, Prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy
Miejsce: sala Mikołajskiej

Jak czytać rankingi, dlaczego nie każda najlepsza szkoła jest właśnie dla Ciebie?
13:05 - 14:05

Jak rozmawiać z dziećmi o funkcjonowaniu na zmieniającym się rynku pracy

Prowadzący: Fundacja Katalyst Education, Mapa Karier
Miejsce: sala Mikołajskiej

Komitet Honorowy

Jarosław Gowin

Jarosław Gowin
Wiceprezes Rady Ministrów
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

logo mnisw

Anna Zalewska

Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

logo minister edukacji

Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski
Prezydent
m.st. Warszawy

Jan Szmidt

prof. dr hab. inż.
Jan Szmidt

Przewodniczący KRASP

krasp

Patroni medialni