Warszawski Salon Liceów


Warszawski Salon Liceów, zlokalizowany w prestiżowej Sali Ratuszowej PKiN, będzie częścią XXXIII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2020, na który złoży się także Salon Szkół Wyższych i Salon Szkół Zagranicznych.

Serdecznie zapraszamy w dniach 6-7 marca do PKiN 8-klasistów, ich rodziców i wychowawców na spotkania z interesującymi liceami, z ekspertami, na wykłady na temat egzaminu kończącego szkołę podstawową. Jesteśmy przekonani, że Salon  znakomicie ułatwi 8-klasistom wybór dalszej ścieżki edukacyjnej. To ważne dla uczniów i dla rodziców.

FINAŁ Rankingu Liceów Warszawskich
Podczas Salonu uhonorujemy uroczyście laureatów XXIX Rankingu Liceów Warszawskich Perspektywy 2020. Dyrektorzy Złotych i Srebrnych Liceów otrzymają dyplomy i wyróżnienia. Uroczystość odbędzie się 6 marca (piątek) o godz. 12.00 w Sali Kisielewskiego.

Program spotkań
W programie Warszawskiego Salonu Liceów zaplanowane są spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej nt. egzaminu 8-klasisty, prezentacje szkół licealnych: publicznych, prywatnych i społecznych, akademickich, przygotowujących do matury międzynarodowej (IB), a także liceów, które niedawno z impetem wystartowały i czekają na swoich pierwszych absolwentów. Będzie również seria spotkań z ekspertami ułatwiających rodzicom i uczniom wybór szkoły.

Informator dla każdego 8-klasisty
Wszyscy uczestnicy Salonu otrzymają (bezpłatnie!) specjalnie przygotowaną dla nich publikację: Informator dla 8-klasistów 2020, z pełną prezentacją oferty edukacyjnej liceów i techników Warszawy i Mazowsza na rok szkolny 2020/21 – rewelacja!

 

Dla wystawców

Aby ułatwić wszystkim zainteresowanym szkołom możliwość zaprezentowania ich oferty edukacyjnej, udostępniamy dodatkowe przestrzenie wystawiennicze - w Sali Kopernika (tzw. okrąglaku), a jeśli będzie trzeba, to również w Sali Skłodowskiej na IV piętrze PKiN. Jest również możliwość zaprezentowania szkoły na stoisku wspólnym.

Czekamy na Państwa zgłoszenia do 12 lutego. Chętnie również odwiedzimy Szkołę, aby udzielić dodatkowych wyjaśnień.

Komitet Honorowy

Jarosław Gowin

Jarosław Gowin
Wiceprezes Rady Ministrów
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

logo mnisw

Rafał Trzaskowski
Prezydent
m.st. Warszawy

Jan Szmidt

prof. dr hab. inż.
Jan Szmidt

Przewodniczący KRASP

krasp

Patroni medialni