Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu uczniów klas 8-ych, których w tym roku jest rekordowo wielu, chcemy tradycyjnie zapewnić im (i ich rodzicom) możliwość zapoznania się z ofertą warszawskich liceów i techników.

Prezentacje Liceów i Techników odbędą się w ramach większego wydarzenia, jakim jest XXXVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny organizowany 22-23 kwietnia 2022 r, pod patronatem honorowym Prezydenta m.st. Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, w centrum wystawienniczym EXPOXXI na warszawskiej Woli. Zlokalizowanie targów w przestronnych halach wystawienniczych EXPO zapewni zachowanie odległości i zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Wejście na teren targów będzie bezpłatne, ale objęte ścisłą rejestracją.

W programie Prezentacji znajdą się zagadnienia związane z egzaminem ósmoklasity, metodami efektywnej nauki i preorientacją zawodową oraz ukierunkowanie na wybór liceum lub technikum rozwijającego zainteresowania oraz najlepiej kształcącego w danej dziedzinie czy zawodzie.

Zaproszenie kierujemy do szkół publicznych (które są w stanie pokryć koszt udziału ze środków własnych) oraz do szkół niepublicznych, z maturą IB, liceów akademickich, społecznych, autorskich i prywatnych.

Zapraszamy szkoły do udziału